Všechny blogy

Otakar Motejl
19.01.2018 v 13:21
Maj Tý
19.01.2018 v 13:01

Borůvkové mafiny
2 hrnky mouky polohrubé
1 hrnek hl. mouky
1/2 hrnku + 3 lžíce hnědého cukru (napr. třtinový)
1 polévkové lžíce kypřícího prášku do pečiva
1/2 čajové lžičky jedlé sody
špetka soli
1 hrnek domácího... Více »

Borůvkové mafiny
2 hrnky mouky polohrubé
1 hrnek hl. mouky
1/2 hrnku + 3 lžíce hnědého cukru (napr. třtinový)
1 polévkové lžíce kypřícího prášku do pečiva
1/2 čajové lžičky jedlé sody
špetka soli
1 hrnek domácího jogurtu
1/2 hrnku mléka
2 vejce pokojové teploty
1/4 hrnku medu
1/2 hrnku olivového nebo kokosového oleje
1 hrnek borůvek
podle chuti skořice, vanilka, chia semínka

Postup:
Předehřejte troubu na 200°C a připravte si 12 košíčků muffinů.
Zvlášť zamíchejte suché suroviny a v druhé míse zase ty tekuté.
Nalejte ty tekuté do sypkých a pomalu zamíchejte, ale jen do doby, než zmizí mouka. Přihoďte borůvky a opatrně promíchejte. Naplňte košíčky do 3/4 a dejte péct na 18 min. Po upečení nechte alespoň 5 min vychladnout. Dozdobíme krémem z vanilkového pudinku. Posypte skořicí a dozdobte čerstvou borůvkou.
Dobrou chuť

laliva
19.01.2018 v 12:11

Máte rádi umění? Malujete pro radost, nebo se tím živíte? Přidejte se k nám a inspirujte ostatní. Vytvořte s námi místo plné společných zájmů. Zakládejte skupiny, pozvěte své známé, blogujte, nakupujte originální výrobky,... Více »

Máte rádi umění? Malujete pro radost, nebo se tím živíte? Přidejte se k nám a inspirujte ostatní. Vytvořte s námi místo plné společných zájmů. Zakládejte skupiny, pozvěte své známé, blogujte, nakupujte originální výrobky, prodávejte. Vše zcela zdarma a bez provizí.
Více na Www.laliva.cz

RouzFashion
17.01.2018 v 22:21

Občas se nám může stát, že koupíme-li si tričko od umělce, použije tak kvalitní tričko a barvu, které dohromady vytvoří silnou dvojku, že obrázek vydrží mnoho let, aniž by změnil vzhled. Ovšem i kvalitní tričko se časem opere nebo z... Více »

Občas se nám může stát, že koupíme-li si tričko od umělce, použije tak kvalitní tričko a barvu, které dohromady vytvoří silnou dvojku, že obrázek vydrží mnoho let, aniž by změnil vzhled. Ovšem i kvalitní tričko se časem opere nebo z něj vyrosteme a můžeme o něj ztratit zájem, ale je nám líto ho vyhodit, a tak leží nevyužité ve skříni. Využila jsem tričko, které mi bylo již krátké a s mamkou jsme ušily polštářek naplněný levandulí. Byliny se dají dobře nakoupit např. na prodejnabylin.cz, tam kupujeme my, ale je i spousta jiných :) Pokud nejste v šití zruční, určitě lze najít buď mezi známými nebo přes internet zručné lidi, kteří za menší odměnu ušijí, co budete chtít. Pro takový případ ale pozastavte své nadšení pro věc a nevystříhávejte aktivně obrázek a doneste tričko ke švadleně celé :D ať si sama naměří, kolik potřebuje kde stříhat. Obrázek se dá použít na spoustu způsobů, tak jen záleží na fantazii vaší a toho, kdo bude šít. Takových článků je asi všude spousta, nicméně v době, kdy jsem se rozhodovala tričko vyhodit-nevyhodit, jsem na žádný takový nenatrefila a jsem ráda, že mě to napadlo :) Ono by se sice nic moc nestalo, ale z nepříjemného rozhodování se může v okamžiku stát maličká radost, která se nejen počítá, ale vytváří zájem o rukodělné práce, podpoří případné švadlenky a vy si můžete užívat ten pocit z dobře vymyšleného nápadu :)

Je Ti líto vyhodit tričko kvůli ještě dobrému obrázku? Ušij z něj např. polštářek :) (1 fotografie)

Prohlédnout celé album »
RouzFashion
17.01.2018 v 22:18

Podnikání je poměrně časté téma a velká část zaměstnaných lidí by prý ráda podnikala na vlastní pěst, ale důvody, proč do toho nejdou, vedou k jednomu - strach z neúspěchu. Ano, trh je přesycen, vždy vyvstává ta otázka "co když to... Více »

Podnikání je poměrně časté téma a velká část zaměstnaných lidí by prý ráda podnikala na vlastní pěst, ale důvody, proč do toho nejdou, vedou k jednomu - strach z neúspěchu. Ano, trh je přesycen, vždy vyvstává ta otázka "co když to nevyjde" a vzdát se svého relativně jistého místa není lehké rozhodnutí a mnohdy ani ne zrovna nejmoudřejší. Ale proč tolik lidí na tuto otázku kouká tak nekompromisně? Možná se vám stalo, že jste zapluli do internetových obchodů a našli něco, co jste ještě v životě neviděli. A o to právě jde! I přestože pravidelně chodíte do obchodních center, vždy se najde něco tak originálního, že nemáte tušení, že něco takové existuje a najednou to prostě musíte mít. A proč by ne, jsme tvorové zvědaví, hraví a udělat si čas od času radost je dobrou prevencí proti depresivním myšlenkám. Když se podíváte do zákonů, třeba zjistíte, že lze podnikat i na vedlejší činnost, stejně tak svoje začátky můžete nejprve prezentovat mezi svými přáteli a třeba vám i pomůžou váš talent šířit dál.

Já se samostatného podnikání bála, ale zároveň jsem již od mala cítila, že je to pro mě jasná volba. Tušila jsem, že přijde den, kdy se přestanu bát, ale že pro to musím udělat maximum. Bojíme se všichni něčeho a je jedno, zda to nedokážeme přiznat před ostatními, je ale nutné umět si to přiznat sám před sebou, jinak není možné se pohnout dál. A po tomto kroku se za to nestydět, není důvod. Bojíte se komunikace s lidmi? Nebojte se, oni jsou na stejné úrovni jako vy, nejsou žádný naddruh a z tohoto pohledu se nepočítá kolik mají peněz a na jaké pozici v životě jsou. Jestliže vy budete ten prodejce, nejste sluha. Budete MAJITEL, který si určuje podmínky, prokazujete službu podle vašich představ. Zákazníci většinou chtějí sebevědomí, kvalitu, dobrou cenu a kvalitní servis. Nemusíte jim podlézat. To stejně skoro nikoho nebaví. ( Viz vlezlé a mnohdy nereálné reklamy ). Na druhou stranu pokud zaměstnanec chce podnikat hlavně kvůli tomu, aby byl sám sobě pánem, protože ho štve šéf, asi bude problém někde jinde a podnikání by nebylo úplně nejšťastnější volbou, protože i zaměstnanec se může na své pozici cítit jako respektovaný člověk a jeho podnikání by nemuselo fungovat nebo by ho po čase přestalo naplňovat a stalo by se přítěží. Většinou to funguje tak, že jsme jako zrcadlo. Co si myslíme my o sobě, to je na nás vidět a tak se k nám ostatní začínají chovat.

Jedna odbornice mi poradila velmi cennou a prostou myšlenku, která mě vytrhla ze spárů obav a ráda bych se o ní podělila, protože to neplatí pouze v podnikání. Sebeláska je to hlavní. Má-li se člověk rád a udržuje k sobě a své práci respekt, ostatní to vycítí a reagují. A vám už nemusí vadit zda v dobrém či zlém. Žijeme v zemi kutilů neboli "zlaté české ručičky", tak je poměrně velká pravděpodobnost, že právě vaše tvorba má opravdu něco do sebe a můžete začít a nebát se pokračovat a přijímat konstruktivní kritiku, protože vaše tvorba nejspíš na začátku nebude dokonalá. Začátky můžou a nejspíš i budou trvat dlouho, ale nestavějte na očekávání velkého úspěchu svoje nadšení z budoucího podnikání. Budoucí říkám právě proto, že uchytit se na trh je cesta dlouhá, nemáte-li velmi dobré kontakty. Nebuďte zklamaní, když se měsíc nic neděje. Někde jsou lidé, kteří nevědomě čekají, až se o vás dozví. Pokud opravdu nemáte talent na rukodělné výrobky, tak přeci lze podnikat téměř ve všem. Upřímně mě momentálně nenapadá nic v čem by se v dnešní době podnikat nedalo :D Třeba budete v tomto lepší než já a něco vás napadne :D A když to nevyjde, buď to zkuste znovu a prostě si to vydupejte nebo nad tím mávněte rukou a zaměřte se na jiné věci. Život je krátký na to, abyste smutnili nad něčím, co je minulost. Většina lidí si stejně nepamatuje vaše neúspěchy, jsou moc zaměstnáni těmi svými :)))

V prvé řadě si dobře rozmyslete kolik času chtete podnikání věnovat. Podnikání jako hlavní činnost vyžaduje mnoho času, úsilí, stále nové nápady a pochopitelně komunikaci s lidmi. Stále musíte mít na paměti proč podnikáte a proč chcete pokračovat, protože přijdou chvíle, kdy to budete chtít vzdát. Mnoha podnikatelům se stane nemilá věc - jakmile jsou v pozici prodejce, zapomenou jaké to bylo v pozici kupujícího. Nabízejte co nejlepší kvalitu, za kterou se nemusíte stydět, popř. snížit cenu, jde-li o horší kvalitu nebo přebytky. Nabízejte službu, kterou byste jako kupující sami chtěli využít.

A že je trh přesycen? Berte v potaz, že trh se hýbe. Pořád. Stejně jako život, někdo se narodí, jiný umře. A pokud vy budete kvalitní a lidé se o vás dozví, nebudou vám stačit ruce, bude se z vás muset stát chobotnice pro velkou poptávku. Pak opět pamatujte, sebeláska je nejdůležitější a kvalitní zákazník si počká.Sama jsem se pustila do této riskantní cesty a z dřívějšího strachu se stala radost. Držte mi palce a jděte si za snem bez zbytečných oklik a odkladů. Lze začít hned i s málem peněz. Nečekejte až vám do klína spadne jednorožec a nehleďte na šklebící se obličeje. Můžeš být svůj životní hrdina, protože udržet podnik nad vodou je hodno potlesku.Poslední efektivní rada - umět odpustit a pustit křivdy, ublížení apod. Nic se nezlepší, když se tím budeme zabývat a pitvat minulost. Je lepší se zaměřit na svoje přednosti a žít jak chceme.

NEBOJ SE PODNIKAT (2 fotografie)

Prohlédnout celé album »
RouzFashion
17.01.2018 v 22:16

Ani nevíme proč, ale chceme se odlišovat. Zároveň chceme být něčeho součástí, aby nás ostatní lidé neodmítali. V poslední době se mi šíleně příčí myšlenka nadávat někomu za styl. Každý se narodil bez návodu a tudíž si svůj... Více »

Ani nevíme proč, ale chceme se odlišovat. Zároveň chceme být něčeho součástí, aby nás ostatní lidé neodmítali. V poslední době se mi šíleně příčí myšlenka nadávat někomu za styl. Každý se narodil bez návodu a tudíž si svůj styl hledá a buduje...nebo by mohl, občas někdo přijme styl okolí. Bojíme se vyjít na ulici v něčem více či méně běžném, protože co pak ty pohledy, že...Poté, co jsem se smíšenými pocity zjistila a přijala, že nejsem zcela běžný druh, ulevilo se mi. Ulevilo by se mi i v případě, kdybych ráda nosila pouze obyčejné halenky, bez šperků, bez líčení (což ostatně také někdy spáchám ;P ), protože jde o stav mysli a pokud se cítíte dobře v něčem obyčejném, noste obyčejné, pokud až moc originální na vkus okolí - co je jim po tom :D Nevím kdo zavedl nepsané pravidlo, že by se lidé měli bát nosit to, v čem se cítí sami sebou. Jak vás pak mají poznat ti praví lidé pro vás? Nemluvě o tom, že ve svém stylu budeme mnohem sebejistější a hned vyšleme signál kdo jsme.

Proč se zatěžovat hledáním chyb na druhých, když můžeme ten čas věnovat sobě. Zní to děsně sobecky, že? No co vám budu povídat, občas byste se měli rozmazlit a zapomenout, že ostatní mají chyby ;P Já neumím být dlouhodobě v obyčejném prostředí a tak mám vlastní program, ale proč ho někomu cpát, když je to to pravé pro mě a ne pro všechny ostatní...jsme tu každý za sebe a zároveň všichni spolu. Každý umí něco a jeden bez druhého bychom to měli těžké.

Samozřejmě se ale těším na poznávání nových lidí s podobnou charakterovou "vadou" a ráda jim poskytnu něco ze své práce.

EXTRAVAGANCE (16 fotografií)

Prohlédnout celé album »
RouzFashion
17.01.2018 v 22:09

Zdravím veselé příznivce kouzelných zvířátek a pohádek :)

Často vídáme děti s mobily v ruce či počítači, rádi nadáváme na současnou dobu a jim vyčítáme, že s těmito věcmi tráví tolik času. Přitom je to chyba převážně... Více »

Zdravím veselé příznivce kouzelných zvířátek a pohádek :)

Často vídáme děti s mobily v ruce či počítači, rádi nadáváme na současnou dobu a jim vyčítáme, že s těmito věcmi tráví tolik času. Přitom je to chyba převážně dospělých, protože děti se nudí, počítače jsou instantní cestou k zábavě na celé hodiny a děti si nemají kdy budovat kvalitní představivost. Tak si ukrojte pár minut svého času, čapněte tužku a papír a načmárejte pár stran omalovánek pro vaši ratolest či jinou známou mládež. Nikdo moudrý netvrdí, že na to musíš být rozený kreslíř. Dítě možná zaskočíte tím, že jevíte takový zájem, ale děti začnou hledat náhrady v podobě počítačů převážně ve chvílích, kdy je dospělí přestanou učit hrou. Samozřejmě každé dítě je jiné a není zaručeno, že vaši nervy propocenou omalovánku přijme a s radostí vybarví, ale zasejete do něj semínko zvědavosti, proč že jste si dali takovou práci, aby se zabavilo, když je celý život světem učeno, že vše si lze jednodušeji koupit.

Přeji pevné tužky a nervy. Taky občas kreslím omalovánky pro mladší sestru a velmi nás to sblížilo. Děti jsou roztomilé - pokud je správně pochopíme.

Promluv k dítěti vlastnoruční omalovánkou (1 fotografie)

Prohlédnout celé album »
BavLeg
17.01.2018 v 16:06

Dobrý den, minulý týden, jsem zde začali nabízet naše biobavlněné legíny s originálním ručním potiskem. Dnes, bychom vás všechny rádi pozvali na náš páteční, v pořadí již třetí, Fitting day, v rámci kterého si můžete přijít... Více »

Dobrý den, minulý týden, jsem zde začali nabízet naše biobavlněné legíny s originálním ručním potiskem. Dnes, bychom vás všechny rádi pozvali na náš páteční, v pořadí již třetí, Fitting day, v rámci kterého si můžete přijít legíny osobně vyzkoušet, osahat a případně ihned zakoupit :-). Jistě bude zase nějaká novinka - jako vždycky, tak kdo budete mít čas a chuť, stavte se! My se na vás budem těšit 19. 1. od 14 do 20 hodin v šicí dílně U Nitě - Pplk. Sochora 23, Praha 7. www.bavleg.cz

laliva
17.01.2018 v 11:32

Krásný tvořivý den vám všem. <3 Nevíte co v tomto mrazivém počasí? Vyrábějte, prodávejte, blogujte, nakupujte a to zcela bez provizí. Přidejte se k nám ještě dnes. na www.laliva.cz

RouzFashion
16.01.2018 v 21:30

Prozatím nedokončená díla, především portréty z upravených fotografií.

Učím se malovat olejovými barvami (31 fotografií)

Prohlédnout celé album »
RoSmi
15.01.2018 v 20:05

Ahoj :) rada bych Vám tu chtěla představit svoji tvorbu. Vyrábím různé sezónní dekorace, dětské didaktické pomůcky, obaly na očkovací průkazy a jiné :)

Miru
11.01.2018 v 23:23

Ahoj všem :) Chtěla bych vám nabídnout roztomilé měkké háčkované hračky. První háčkované potvůrky co jsem vytvořila, byly chobotničky pro nedonošená miminka. Přišlo mi to jako dobrá věc a tak jsem to zkusila. Jsem navíc babička a... Více »

Ahoj všem :) Chtěla bych vám nabídnout roztomilé měkké háčkované hračky. První háčkované potvůrky co jsem vytvořila, byly chobotničky pro nedonošená miminka. Přišlo mi to jako dobrá věc a tak jsem to zkusila. Jsem navíc babička a chtěla jsem pro svého dvouletého vnoučka uháčkovat pár zvířátek pod stromeček...a tak mě to chytlo, že háčkuju víc a víc...pár lidí se mě ptalo, zda bych to nechtěla dělat na objednávku, že jsou krásné a já na to proč ne :)

Není jich zatím moc, ale budu zkoušet další ;) Nemám naháčkováno dopředu, ale při zájmu jsem schopná vytvořit v řádu několika dnů i s dopravou. Je možné vytvořit barevné kombinace dle vašeho přání. Použitá příze je většinou Batole a Lady luxus a výplň tvoří protialergické polyesterové kuličky (100% polyester).

Tak snad se budou líbit i vám...

Drapp-design
11.01.2018 v 09:42

(Y) SOUTĚŽ (Y)
Vánoce už jsou za námi a před námi svatební přípravy.
Proto jsme pro vás připravili povánoční SOUTĚŽ.
Soutěžíme o tři svatební podnosy.
Přidejte to se mi líbí u příspěvku -> To se mi líbí http://www.laliva.cz/profil-nabidky/3-drapp-design/ Více »

(Y) SOUTĚŽ (Y)
Vánoce už jsou za námi a před námi svatební přípravy.
Proto jsme pro vás připravili povánoční SOUTĚŽ.
Soutěžíme o tři svatební podnosy.
Přidejte to se mi líbí u příspěvku -> To se mi líbí <- a okomentujte tento blog. Výherce vylosujeme 31.1.2018
Více svatební inspirace -> http://www.laliva.cz/profil-nabidky/3-drapp-design/

laliva
11.01.2018 v 09:23

Každé řemeslo má u nás na www.laliva.cz své místo. Tak se přidejte ještě dnes. Nakupujte, blogujte a prodávejte bez provizí. Sdílením a doporučením nás podpoříte. Děkujeme Laliva.cz Prostor pro život. www.laliva.cz

Xixi
09.01.2018 v 14:38

Ahoj, jmenuji se Xenie a ráda bych Vám nabídla doma vyrobenou kosmetiku. Začala jsem dělat čistě přírodní mýdla a šampony. Jejichž blahodárnost fyzická i psychická nezná mezí. Kdo je zkusil chce další a další. Více informací o mně a o... Více »

Ahoj, jmenuji se Xenie a ráda bych Vám nabídla doma vyrobenou kosmetiku. Začala jsem dělat čistě přírodní mýdla a šampony. Jejichž blahodárnost fyzická i psychická nezná mezí. Kdo je zkusil chce další a další. Více informací o mně a o tom, proč jsou přírodní tuhá mýdla a šampony lepší než ta kupovaná najdete zde https://rodinnetvoreninavenkove.blogspot.cz

KvětŽivota
08.01.2018 v 14:10

Zdravím vás všechny, vyrábím harmonizující skleničky a talíře a chci se podělit o pár fotek z mé víkendové procházky, která byla velice harmonizující:-)

Drapp-design
08.01.2018 v 07:55

Po krásných Vánocích jsme zpět. Plní sil a nápadů. I když rozjezdy jsou někdy těžké, postupně začínáme vyřizovat vaše objednávky.

Otakar Motejl
06.01.2018 v 14:01

Když se z kusu hokejky stane šperk, který má příběh. Tyto prsteny brzy přidám do své nabídky. Zatím se impregnuji.

laliva
05.01.2018 v 09:27

Je pro Vás ruční práce to nejlepší odreagování? Napadlo vás někdy prodávat své výrobky na internetu zcela zdarma a bez provizí? U nás to jde! http://www.laliva.cz

Položek na stránce: 12 24 60 90
Zobrazené záznamy 221 - 240 (celkem 254)